Trzeci wymiar – mobilne kino 3D

Czerwcowy turnus kończący rok szkolny został uatrakcyjniony naszym uczniom poprzez spotkanie z pasjonatami gór – Celiną, Markiem i Piotrem Zaniewskimi. Połączyli oni autorską projekcję 3D z prelekcją. Dzieci w okularach polaryzacyjnych obserwowały i podziwiały piękno bogatej szaty roślinnej Tatr, życie i zachowanie zwierząt w górach oraz niesamowite widoki. Odbyły wirtualne wycieczki szlakami górskimi o bardzo łatwych i bardzo trudnych trasach w Tatrach. Zobaczyły też najtrudniejsze przejścia szlakami tatrzańskimi, a nawet Via Ferraty w Alpach szwajcarskich i francuskich. Oglądając jaskinie polskie i słowackie ujrzały tajemnice i piękno podziemnego świata. Był to doskonały sposób na przygotowanie się do wycieczek górskich oraz poznanie zasad bezpieczeństwa w górach. Nowoczesna forma przekazu spotkała się z zainteresowaniem uczniów.

galeria