Polski Czerwony Krzyż początkiem tego, co posiadamy dziś

„Polski Czerwony Krzyż początkiem tego, co posiadamy dziś”

Tytuł projektu zrealizowanego w czerwcu nawiązuje do słów otwierających kronikę naszego ośrodka, którego historia sięga roku 1924. To wówczas działacze PCK ze Śląska zainicjowali budowę sanatorium dla dzieci chorych na gruźlicę w słynnej z unikalnego mikroklimatu Rabce.

Obchodzone w tym roku 100-lecie powstania PCK było okazją do zapoznania uczniów z historią organizacji humanitarnej, której działalność była szczególnie istotna zwłaszcza w odradzającej się po latach zaborów II Rzeczpospolitej, jak również w czasie II wojny światowej i w trudnych latach powojennej odbudowy. To wówczas, pod koniec lat 40., znowu z inicjatywy PCK powstał obecny budynek naszego sanatorium. Uczniowie mogli poznać historię PCK, oglądając wystawę i prezentację multimedialną.


W części warsztatowej ratownik medyczny przeprowadził szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie dowiedzieli się również, jak unikać sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu podczas letniego wypoczynku.

galeria