ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Dzień 22 października 2019 roku w Zespole Szkół przy Śląskim Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym w Rabce-Zdroju był szczególnie ważny dla uczniów klas młodszych. Tego dnia uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie. Przy wsparciu starszych koleżanek i kolegów wkroczyli na scenę w rytmie poloneza i zaprezentowali swoje umiejętności wokalno-recytatorskie. Po części artystycznej pani dyrektor Anna Dachowska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia i wręczyła pamiątkowe dyplomy, życząc małym pacjentom wielu sukcesów w dalszej nauce. Uczniowie z klasy III podarowali młodszym kolegom upominki i zaoferowali swą pomoc w razie trudności.
Po zakończonej uroczystości dzieci wraz z rodzicami udały się na słodki poczęstunek.
Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, szkolne lata.

Izabela Sochacka

galeria