Podróż ku wartościom

Zwieńczeniem projektu edukacyjnego Podróż ku wartościom była inscenizacja Bajki Henryka Sienkiewicza. Mało kto wie, że autor największych polskich powieści historycznych napisał króciutką baśń, będącą piękną opowieścią o tym, co w życiu jest ważne. Oglądając przedstawienie widzowie mieli okazję pomyśleć chwilę o wartościach w naszym życiu – tych trwałych i nietrwałych. Staraliśmy się zinterpretować mądrość wygłoszoną przez królową wróżek. Poszukiwaliśmy także przykładów zachowania osób kierujących się w życiu dobrocią serca. Szczególne zainteresowanie i podziw wśród młodej publiczności wzbudził Taniec wróżek, będący elementem inscenizacji, w wykonaniu uczennic klasy III szkoły podstawowej.
Mamy nadzieję, że przedstawienie spodobało się, a przesłanie płynące z Bajki, znajdzie odzwierciedlenie w naszych działaniach.

Krystyna Śmieszek

galeria