Dzień Nauki Polskiej

W środę 19 lutego po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Nauki Polskiej – święto poświęcone upamiętnieniu dokonań polskich naukowców. Data jest związana z przypadającą w tym dniu rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika, wybitnego polskiego astronoma. W naszej szkole z tej okazji zorganizowano wystawę poświęconą wybitnym naukowcom polskim a w szczególności wyróżniono: Mikołaja Kopernika, Ignacego Łukasiewicza, Marię Skłodowską-Curie, Jana Czochralskiego i Stefana Banacha. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z wystawą a nauczyciele matematyki i chemii przybliżyli uczniom sylwetki Stefana Banacha i Marii Skłodowskiej-Curie. Odbył się też mini konkurs, w którym uczniowie klasy ósmej zdobyli nagrody książkowe. Obchody zakończono projekcją filmu „Wynalazki, które zmieniły świat”.

galeria