ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

 

18 marca oddaliśmy hołd bohaterskim Powstańcom Śląskim, którzy są patronem naszej Szkoły. Obchody rocznicy patrona odbyły się w tym roku w skromny i bezpieczny sposób. Opracowana prezentacja multimedialna pt. „Ku niepodległej”, miała za zadanie przedstawienie przeszłości na podstawie fotografii, plakatów, map. Projekcja filmu edukacyjnego pt. „Franek”, udostępnionego przez Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, przybliżała przekaz uczestników tamtych wydarzeń. Uczniowie złożyli kwiaty przed tablicą pamiątkową poświęconą Patronowi Szkoły. Uroczystości towarzyszyła wystawa. Można na niej było zobaczyć pamiątki z tego okresu, np. ekwipunek górnika, prasę powstańczą, proporce powstańcze oraz literaturę poświęconą powstaniom. Na tablicach przybliżono genezę i historię trzech powstań oraz fotografie i mapy.

galeria