Wychowanie


Połącz

Głowne menu:


Aktualnosci

POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO

1 września 2011 r. w świetlicy szkolnej pacjenci naszego ośrodka uroczyście powitali
nowy rok szkolny 2010/2011 podczas uroczystej akademii.
Pod kierunkiem wychowawców z oddz. B1 rozśpiewani, roztańczeni z miłymi wspomnieniami wakacji pacjenci powitali pierwszy dzień szkoły.
Wiele ciepłych słów skierował do uczniów pan dyrektor Marek Szarawarki, który życzył zebranym wielu sukcesów.

NIEZWYKŁA WYCIECZKA


11 września 2010r.kuracjusze naszego ośrodka odwiedzili nietypowe miejsce- " Ogród Zmysłów"
w Zawoi.
Na ścieżce "bosej stopy " dzieci wędrowały gołymi stopami po igliwiu, kamieniach, piasku, szyszkach
i trawie. Każdy uczestnik wykonał wielokolorową paletę barw z ziół, kwiatów
i traw rosnących w ogrodzie. Dużym zainteresowaniem cieszył się "ślimak" z różnymi ziołami, z których uczestnicy tworzyli swój kubek zapachowy.
W siedzibie parku można było podziwiać naturalnej wielkości zwierzęta zamieszkujące babiogórskie tereny, a także posłuchać ich odgłosów.
Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do sanatorium. Mamy nadzieję, że to niezwykłe spotkanie rozbudziło zainteresowania niezwykłym światem przyrody.

PODCHODY


27 września 2010r. na terenie ogrodu sanatoryjnego odbyła się zabawa terenowa "Podchody" zorganizowana przez oddz.C3.
Tego słonecznego popołudnia nasi najmłodsi kuracjusze podczas rozwiązywania zadań musieli wykazać się wiedzą ogólną oraz praktycznymi umiejętnościami.


SPOTKANIE Z TEATREM


30 września 2010r. wychowankowie naszego ośrodka wybrali się do Teatru Lalek " Rabcio " na sztukę pt. " Piękna i Bestia". Scenografia, stroje, muzyka, gra świateł, ale przede wszystkim przesłanie tego spektaklu wywarły na widzach ogromne wrażenie.

OJCZE ŚWIĘTY PAMIĘTAMY


19 października 2010r. w świetlicy szkolnej odbyła się wieczornica poświęcona pamięci Ojca świętego Jana Pawła II.
Chłopcy z oddziału B4 oraz dziewczęta z oddziału B1 w krótkim programie artystycznym przypomnieli zgromadzonym postać naszego Wielkiego Polaka.
Atmosfera tego spotkania przepełniona była nastrojem powagi i zadumy dostarczyła wielu wzruszeń

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI
WIECZORNICA Z OKAZJI 92 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI


12 listopada 2010r.uczciliśmy pamięcią, tych co walczyli o naszą wolność na przestrzeni wieków. Zaprezentowane wiersze i pieśni przypomniały zgromadzonym o ważnych wydarzeniach z historii naszej ojczyzny .Program przygotowany był pod kierunkiem wychowawców oddziału B 4. Dla wszystkich obecnych była to prawdziwa lekcja wychowania patriotycznego. Informacja o występie została zamieszczona w Dzienniku Polskim - co bardzo ucieszyło małych aktorów.

ANDRZEJKI


27.11.2010r. na rotundzie oddziału B1 odbył się wieczór wróżb i magii dla grup starszych przygotowany przez zespół wychowawców oddziału B 1.
Stare i tradycyjne wróżby m.in. lanie wosku, obieranie jabłka, przekładanie butów oraz przekłuwanie serca z imionami wszystkim się podobały.
Wiele radości dostarczyła dyskoteka, która zakończyła to spotkanie.
Wieczór andrzejkowy i katarzynki świętowały równie wesoło dzieci młodsze.Zabawy taneczne
i wróżby odbyły się dla nich w świetlicy szkolnej. Za przygotowanie tego wieczoru odpowiedzialne były wychowawczynie z oddziału B2.


PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK " PANU ŚPIEWAĆ CHCĘ"


19 stycznia odbył się XV już przegląd kolęd i pastorałek " Panu Śpiewać Chcę"
Festiwal przygotowany był pod kierunkiem wychowawców oddziału B3.
W jury zasiedli: pan Dyrektor Marek Szarawarki, pani Maryla Głuszak, ksiądz Andrzej Zięba, pani Barbara Rapacz, pani Dorota Majerczyk, pani Michalina Piwowarska- przełożona pielęgniarek.
Na scenie wystąpili goście:
Dzieci ze Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym z Rabki ,
dzieci ze szkoły św. Tereski przygotowane przez p. Urszulę Sienko,
Po raz pierwszy wystąpili dorośli leczący się w naszym sanatorium,
Wystąpiły również przedszkolaki, dzieci ze szkoły podstawowej , gimnazjum i szkół ponad gimnazjalnych będące pacjentami naszego sanatorium. Wszystkim bardzo podobały się kolędy wyśpiewane przez dzieci z regionalnego zespołu "Majeranki", którym kieruje
p. Dorota Majerczyk. Zespół wystąpił poza konkursem.
To wspólne kolędowanie dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń.

REGIONALNY ZESPÓŁ ROBCUSIE


28.01.2011 nasze sanatorium odwiedził rabczański zespół regionalny Robcusie. Goście zachwycili zebranych pięknymi kolędami , zapoznali z tradycyjnymi jasełkami. Śpiew, stroje oraz góralska muzyka wywarły ogromne wrażenie na naszych wychowankach. Poczęstunek jabłkami i bułeczkami mile wszystkich zaskoczył. Naszym gościom serdecznie dziękujemy
i życzymy wielu sukcesów.

WALENTYNKI

14 lutego 2011r w świetlicy szkolnej odbył się bal walentynkowy. Wesołe konkursy:
Taniec z balonem, taniec na gazecie, "krzesełka" wszystkim bardzo się podobały. Podczas balu rozdawana była poczta walentynkowa. A na zakończenie zostali wybrani król i królowa walentynek. Miłym zaskoczeniem były życzenia w walentynki które otrzymały panie wychowawczynie. W budynku poczty polskiej można było również obejrzeć wystawę pod nazwą "Walentynki". Projekty kartek walentynkowych, miłe i proste życzenia. Różowe i czerwone balony rozwieszone tu i ówdzie stwarzały niezwykłą atmosferę.KONKURS RECYTATORSKI

23 lutego 2011r. w szkole podstawowej nr.2 odbyła się VIII edycja gminnego konkursu recytatorskiego pod nazwą " Hu hu ha, nasza zima zła" dla klas I-III .nasi reprezentanci zostali docenieni przez jurorów.
Julia Wybranowska zajęła drugie miejsce, Aleksandra Przęczek - wyróżnienie, Damian Wiercigroch-Gasek trzecie miejsce. Oprócz pamiątkowych dyplomów, drobnych upominków zabrali ze sobą niezapomniane wrażenia tego konkursu.


BRZECHWA DZIECIOM

24 lutego 2011r w świetlicy szkolnej odbył się występ naszych najmłodszych kuracjuszy przebywających na leczeniu w ŚĆRU. Przez prawie cały turnus dzieci ćwiczyły recytację i śpiew piosenek pod bacznym okiem wychowawców oddziału B3.
Piękne przebrania, wesołe wiersze i piosenki wszystkim bardzo się podobały.BAL KARNAWAŁOWY


26 lutego 2011r w świetlicy szkolnej odbył się bal karnawałowy przygotowany pod kierunkiem zespołu wychowawców oddziału B1.
Każdy oddział włożył wiele wysiłki w przygotowanie strojów i kotylionów na bal.
Wszyscy zebrani dobrze się bawili podczas konkursów.


ŚMIECIOWY PROBLEM23 marca 2011r. nasi wychowankowie przygotowali inscenizację "śmieciowy problem". W prosty i przejrzysty sposób dzieci zostały zapoznane z zasadami segregowania śmieci. Na zakończenie każdy otrzymał materiały reklamowe dotyczące tej tematyki.


KONKURS PALM WIELKANOCNYCHPo raz kolejny nasz ośrodek wziął udział w konkursie zorganizowanym przez muzeum im. W. Orkana. Wszyscy wychowawcy wraz z wychowankami dzielnie przez cały tydzień wykonywali kwiaty i ozdoby do palmy która miała prawie 4 metry. Szczególne podziękowania składamy paniom: Zofii Zając i Annie Gacek dzięki którym palma powstała i wygladała wspaniale.

IX SPARTAKIADA INTEGRACYJNA DZIECI I MŁODZIEŻY POD PATRONATEM MISTRZA OLIMPIJSKIEGO ROBERTA KORZENIOWSKIEGO


Spartakiada trwała od 12 kwietnia 2011r. Dzieci brały udział w turniejach: zręcznościowym, "dwa ognie", tenis stołowy, siatkówka plażowa, piłka nożna. Uroczysty finał odbył się 4 maja 2011r. na stadionie K.S "Wierchy". Podczas finału dzieci brały udział w różnych konkurencjach sportowych.


www.zssscru.region-rabka.pl | zssscru@onet.poczta.pl

Wróć do połączenia | Wróć do Głównego Menu