Kartka ze szpitala

Zespół Pozalekcyjnych Zajęć Wychowawczych w czerwcu 2013r. przystąpił do realizacji  III i IV etapu projektu „Kartka ze szpitala”. Jego ideą jest organizowanie zajęć plastycznych . Ich motywem przewodnim jest tworzenie przez dzieci  własnych kartek pocztowych metodą cardmakingu i scrapbookingu , w których redagują pozdrowienia i opisują swoje przeżycia w czasie pobytu w sanatorium.

      GALERIA 1            GALERIA 2

Zajęcia plastyczne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Wykonali oni około 220 kartek do swoich najbliższych: rodziców, rodzeństwa, dziadków i przyjaciół, a nawet czworonożnych milusińskich. Projektowanie i wykonanie kartek, przekazywanie pozdrowień, opisywanie swoich przeżyć  pomogły dzieciom wzmocnić więzi z najbliższymi w trudnym czasie rozłąki z domem.

 Klimat, jaki panuje podczas zajęć, uwrażliwia  i otwiera dzieci na cierpienia innych. Na apel Fundacji Rosa o dziewczynce chorej na białaczkę i oczekującej na kartki urodzinowe, do skrzynki pocztowej posypało się moc życzeń o szybki powrót do zdrowia.

 Współpraca z Fundacją Rosa to nowe i ciekawe doświadczenie dla nas wszystkich, dla dzieci i dorosłych. Mamy nadzieję na jej dalszą realizację i nadzieję na jak najwięcej uśmiechów na twarzach naszych dzieci.

Została już wydana książeczka Celinki „Owadzi przyjaciele i tajemnica wróżkowego korzenia”. Pełna lista adresowa wygranych w konkursie na ilustracje do książeczki, znajduje się w Fundacji, do autorów rysunków zostaną wysłane nagrody. Lista wygranych w konkursie:

Weronika Cholewnicka

Aleksandra Sobczyk

Konstatnty Śledzik

Mateusz Tokarski

Katarzyna Nowak

Wiktoria Grudniewska

Marika Niksa

Szymon Wojciechowski

Klaudia Dudzik

Mikołaj Kwiecień

Karol Guzy