Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W tym roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego jako hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wybrało „Baśnie i legendy z całego świata” („Fairy Tales and Folk Tales around the World”). W ramach obchodów tego święta zaprosiliśmy uczniów do wypożyczania i czytania pięknych baśni. Także do zabawy – wypożycz książkę i wygraj książkę! (spośród uczniów, którzy w październiku wypożyczą dowolną książkę wylosujemy trzy osoby, które otrzymają nagrodę książkową). Zorganizowana została wystawa z najpiękniejszymi baśniami i legendami z całego świata. Uczniowie mogli wybrać te, które będą czytać wspólnie w klasie. To coroczne święto wspaniale propaguje bibliotekę i jej działania, rozbudza i kształtuje kulturę czytelniczą.

galeria