ŚWIĘTA MAJOWE

Początek maja to tradycyjnie okres uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości.
Święto Pracy, Dzień Flagi, Święto Konstytucji 3 Maja to ważne święta narodowe.
Młodsi uczniowie naszej szkoły również uczcili te wyjątkowe dni.
Na tę okazję dzieci samodzielnie wykonały kokardy narodowe, flagi biało- czerwone, kolorowały godło Polski. Przybrane w barwy narodowe, z flagami biało- czerwonymi uczestniczyły w ciekawej lekcji historii i z zainteresowaniem obejrzały przygotowaną na tę okazję prezentację multimedialną „Majowe święta”.
Wychowankowie dowiedzieli się, że Święto Pracy lub inaczej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, corocznie 1 maja obchodzone jest dla upamiętnienia i uznania osiągnięć ludzi pracujących.
2 maja to Dzień Flagi Państwowej oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą – to jedno z najmłodszych świąt państwowych, a jego głównym założeniem jest popularyzacja wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.
3 maja obchodziliśmy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji z 1791 r. Polska Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie, regulowała system prawny państwa.
Podczas zajęć uczniowie chętnie wykonywali ćwiczenia interaktywne: odgadywali tematyczne hasła, układali puzzle patriotyczne, utrwali swoją wiedzę na temat polskich symboli narodowych i majowych świąt.
Wszyscy chętnie śpiewali piosenki patriotyczne. W tym dniu w szkole panował miły i uroczysty nastrój.

galeria