Święto Patrona Szkoły-Powstańców Śląskich

Przypadająca w maju rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego była okazją do uroczystych obchodów Święta Patrona Szkoły-Powstańców Śląskich. Uczniowie mieli okazję odbyć ciekawą podróż historyczną. Pragnęliśmy przybliżyć historię Powstań Śląskich oraz plebiscytu.
Po uroczystym apelu, połączonym z prezentacją multimedialną „Nie damy ziemi, skąd nasz ród”, cała społeczność uczniowska oddała hołd Powstańcom Śląskim, składając kwiaty i zapalając symboliczny znicz przy tablicy pamiątkowej. Następnie zwiedziliśmy wystawę okolicznościową, prezentująca zdjęcia, plakaty, książki czy archiwalne eksponaty. Duże zainteresowanie wzbudzili uczniowie przebrani w stroje nawiązujące do umundurowania Powstańców Śląskich. Obejrzeliśmy także ciekawy film dokumentalny pt. „Franek”, który otrzymaliśmy z Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.
Mamy nadzieję, że dzień ten pozostanie w pamięci naszych uczniów-pacjentów, a postawa bohaterskich Powstańców Śląskich będzie stanowiła wzór do naśladowania.

galeria