Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. Nasze uroczystości rozpoczęły się już 30 maja i przebiegały w wesołej atmosferze. Barwna prezentacja przybliżyła historię obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka i uświadomiła nam, że nie wszyscy obchodzimy to święto w tym samym dniu. Następnie uczniowie klas I-III uczestniczyli w licznych zabawach integracyjnych z wykorzystaniem rekwizytów cyrkowych oraz chusty animacyjnej. Zabawy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczniowie bardzo chętnie brali w nich udział, rozwijając swoją aktywność ruchową i artystyczne umiejętności. Tego dnia wszyscy byli zadowoleni i szczęśliwi, a w nagrodę otrzymali słodycze.
Na zakończenie dzieci udały się do biblioteki szkolnej, gdzie uczestniczyły w projekcie czytelniczym „Szlakiem polskich legend”. Miały możliwość wcielenia się w bohaterów naszej przeszłości.
Mamy nadzieję, że ten dzień pozostanie na długo w ich pamięci.

galeria