Fundacja Rosa

O FUNDACJI ROSA

Rosa

 

UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM PROJEKCIE FUNDACJI ROSA

„KARTKA ZE SZPITALA”

Znając potrzeby dzieci przebywających na leczeniu w naszym sanatorium Zespół Pozalekcyjnych Zajęć Wychowawczych w czerwcu 2013 roku przystąpił do udziału w ogólnopolskim projekcie Fundacji Rosa z Wrocławia pt. „Kartka ze szpitala”, „Kartka dla chorej Oli” i „Kartka dla Powstańca”. Motywem przewodnim projektu jest tworzenie przez dzieci metodą cardmakingu i scrapbookingu własnych kartek pocztowych. W trakcie warsztatów dzieci wykorzystując ozdobne nożyczki, dziurkacze, specjalne naklejki, motywy dekoracyjne i kolorowe kartki, mogły stworzyć piękne i ciekawe pocztówki do najbliższych.

Zajęcia plastyczne cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Wykonali oni około 220 kartek do najbliższych. Projektowanie, wykonanie kartek i pisanie pozdrowień, pomogło dzieciom wzmocnić więzi z najbliższymi w czasie rozłąki z domem.

Podczas zajęć panowała atmosfera bezpieczeństwa, otwartości i przyjaźni. Dzieci mogły poczuć się dobrze i swobodnie, mogły rozwijać swoją kreatywność i wrażliwość estetyczną. Klimat, jaki panował podczas zajęć uwrażliwił i otworzył dzieci na cierpienia innych. Na apel Fundacji Rosa o dziewczynce chorej na białaczkę i oczekującej na kartki urodzinowe, do skrzynki pocztowej posypało się od naszych dzieci wiele życzeń o szybki powrót do zdrowia.

Nasi podopieczni wzięli również udział w tworzeniu ilustracji do bajki Celiny Foryś pt. ,,Owadzi przyjaciele i tajemnica Wróżkowego Korzenia”.

Akcja „Kartka dla Powstańca” była dla nas kolejnym, ciekawym i przyjemnym wyzwaniem. W warsztatach uczestniczyło kilkadziesiąt dzieci. Wiemy, że nasze kartki trafiły do adresatów i bardzo ich ucieszyły. W odpowiedzi otrzymaliśmy piękne, wzruszające listy od uczestników – bohaterów Powstania Warszawskiego.

Współpraca z Fundacją Rosa to nowe i ciekawe doświadczenie dla nas wszystkich, dla dzieci i dorosłych. Mamy nadzieję na jej dalszą realizacje i nadzieję na jak najwięcej uśmiechów na twarzach naszych dzieci.

Warsztaty, w których uczestniczą nasze dzieci kontynuujemy co turnus, stały się one ciekawym i twórczym doświadczeniem.

BEATA ARENDARCZYK

Kartka dla Powstańca

Kartka z fundacji Rosa

Kartka ze szpitala