Rabka Festival 2019

c

VI EDYCJA RABKA FESTIVAL

Rabka Festival to przede wszystkim warsztaty, wystawy, pokazy, spotkania autorskie i publicznie czytanie książek. W tym roku w Rabce-Zdroju gościli m.in. Viive Noor, ilustratorka i kuratorka sztuki z Estonii, szwedzka pisarka Frida Nilsson, ilustratorka Elena Selana z Litwy czy ilustrator Manfred Schluter z Niemiec.

c

VI edycja Festivalu Rabka poświęcona była tematycznie ekologii i przyrodzie. Temat przewodni festiwalu brzmiał „Od gór do morza”. W centrum uwagi były więc książki, które opowiadają o ptakach, pszczołach, zwierzętach żyjących na ziemi i w morskich głębinach oraz o tym, jak chronić naszą przyrodę.

c

Przygotowano 62 festiwalowe wydarzenia, podczas których wystąpiło 53 twórców z 7 krajów. Duża grupa naszej starszej młodzieży wzięła udział w otwarciu wystawy „Fauna i flora” Kai Gościniak, w Amfiteatrze. Braliśmy udział w uroczystym otwarciu festiwalu, na którym obecny był burmistrz Rabki Leszek Świder. Obejrzeliśmy inscenizację teatru lalek – „Leśne igraszki”. Następnie ruszyliśmy w paradzie spod biblioteki do Parku Zdrojowego, gdzie sadziliśmy festiwalowe drzewa. Było głośno, kolorowo i zabawnie! Po południu podpisał nam książki na spotkaniu autorskim miłośnik pszczelarstwa Piotr Socha, a o 19.00 „Pod Grzybkiem” książkę Agnieszki Taborskiej czytała aktorka Dorota Segda i zdobyliśmy jej autograf. W kolejnych dniach uczestniczyliśmy w spotkaniach autorskich, a każdego festiwalowego wieczoru, o godz. 19.00, w altanie „Pod Grzybkiem” w Parku Zdrojowym słuchaliśmy „Czytania na dobranoc”.