FESTIVAL LITERATURY

MIĘDZYNARODOWY FESTIVAL LITERATURY DLA DZIECI

W RABCE-ZDROJU

 

 

W lipcu 2014 po raz pierwszy odbył się w Rabce–Zdroju Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Rabka Festival – Lato z książką.

Jego pomysłodawczyni i organizatorka Iwona Haberny powiedziała kiedyś: Literatura dziecięca to posag, który dziecko dostaje na całe życie. Jeżeli dziecko zaczyna sięgać po literaturę i w ogóle po sztukę i wie, że jest to coś specjalnie dla niego, to ten nawyk pozostaje do czasu dorosłości i starości.

Nasza szkoła gorąco zachęca do udziału w corocznych wydarzeniach festiwalowych. Uczniowie – pacjenci przebywający na turnusie lipcowym mają możliwość skorzystania z licznych warsztatów i spotkań autorskich z wybitnymi pisarzami zarówno z Polski jak i z zagranicy.

Oto, dlaczego warto być w lipcu w Rabce:

Rabka Festival to jedyny w Polsce festiwal literacki odbywający się w uzdrowisku przeznaczonym specjalnie dla dzieci.

Przyjeżdżają tu na wypoczynek osoby z całej Polski i z zagranicy, a więc jest to wspaniała okazja do wzajemnego poznania się i nawiązania przyjaźni.

Wakacje w Rabce to dla wielu rodzin z dziećmi jedyna w roku szansa, by mając dla siebie czas, razem robić ciekawe rzeczy, także czytać i poznawać różne dziedziny sztuki.

Gośćmi Festiwalu są wybitni twórcy, dla których jest to nie tylko czas spotkań z czytelnikami, ale także możliwość wzajemnych rozmów i inspiracji, z których rodzą się ciekawe projekty artystyczne.

Festiwal to także szansa poznania niezwykle interesujących twórców działających w Rabce. Dzięki tym spotkaniom można nie tylko zgłębić ich warsztat: pisarski, aktorski, malarski, muzyczny, filmowy, ale także głębiej poznać specyfikę i bogactwo regionu.

Organizatorzy starają się, żeby podczas festiwalowych spotkań dzieci nie były biernymi widzami, ale by miały okazję tworzyć samodzielnie i przekonać się, że każdy może być kreatywny, jeśli uwierzy w siebie i odważy się rozwijać swoje talenty.