Rabka Festival 2018

 

V jubileuszowy Festival Rabka – lato z książką dla dzieci i młodzieży

Już piąty raz uczestniczymy w Festivalu Rabka – lato z książką dla dzieci i młodzieży. Tegoroczny festiwal pt. „Ja – moja Ojczyzna – mój Świat” nawiązuje do obchodów 100 lecia niepodległości Polski.

Pierwszego dnia 4 lipca zaczarowała nas pięknymi ilustracjami ze swojej książki „Cuda wianki” Pani Marianna Oklejak. Ilustracje są inspirowane polskim folklorem i tradycjami. Dziewczynki z oddziału B3 dowiedziały się na spotkaniu autorskim w Zakładzie Przyrodoleczniczym jak powstają książki, a w Bibliotece Miejskiej na spotkaniu z autorką książek historycznych Grażyną Bąkiewicz o tym, że podróże w przeszłość są super.

Drugi dzień na warsztatach z Zofią Stanecką przyniósł chłopcom z oddziału B2 odpowiedź, co to znaczy być wolnym. Po południu rozwiązaliśmy zagadki historyczne w „Pokoju literackich zagadek” oraz byliśmy na wystawie „Teatr lalek Jerzego Koleckiego”. Mieliśmy okazję spotkać się z takimi sławnymi gośćmi festiwalu jak: Autorzy książek, między innymi: Grażyna Bąkiewicz, Justyna Bednarek, Barbara Gawryluk, Julia Friese, Grzegorz Leszczyński, Eva Lingstrom, Marianna Oklejak, Joanna Olech, Eliza Piotrowska, Michał Rusinek, Katarzyna Ryrych, Tomasz Samojlik, Zofia Stanecka, Elżbieta Wasiuczyńska, Wojciech Widłak oraz aktorzy: Anna Seniuk, Tomasz Schimscheiner, Jerzy Stuhr, Wiktor Zborowski.