Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – W ŻYCIU KIERUJ SIĘ WARTOŚCIAMI

Październik obchodzony jest, jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży. W tym roku tematem przewodnim święta było hasło”Wyobraź sobie”. Postanowiliśmy w oparciu o to bardzo piękne hasło zrealizować projekt „Wyobraź sobie, co Cię czeka w przyszłości – w życiu kieruj się wartościami”. Pierwszym krokiem w realizacji projektu jest wystawa „Opowieści o wartościach”. Składa się ona z pozycji książkowych, w których młodzi czytelnicy mogą znaleźć przykłady poszczególnych wartości. Wystawa uświetniła święto biblioteki. Ponadto młodzi czytelnicy zaproszeni zostali do wypożyczania i spędzania wolnego czasu w bibliotece oraz do zabawy Wypożycz książkę i wygraj książkę! Spośród uczniów, którzy w październiku wypożyczyli dowolną książkę wylosowana została osoba, która otrzymała nagrodę książkową.

galeria