Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 12 listopada młodsi uczniowie naszej szkoły uroczyście uczcili 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na tę okazję dzieci przygotowały flagi, kotyliony i serduszka w barwach narodowych. Spotkanie rozpoczął występ uczennicy klasy IV Anny Jaroszewskiej, która zaprezentowała utwór „Myślimy o Polsce”. Wychowankowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, na które złożyły się: prezentacja multimedialna „Polskie symbole narodowe”, słuchowisko „Rozmowa z bratem”, prezentacja plansz demonstracyjnych dotyczących rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, galeria zdjęć z Józefem Piłsudskim. Podopieczni z zaangażowaniem uzupełniali tematyczne karty pracy, rozwiązywali krzyżówki i przepięknie śpiewali pieśni patriotyczne. Celem uroczystości było zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków, kształtowanie postaw patriotycznych, budzenie wrażliwości na święta narodowe oraz wpajanie poczucia integracji narodowej. W tym dniu panował wyjątkowy, patriotyczny i podniosły nastrój. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Izabela Sochacka

galeria