Narodowe Święto Niepodległości

Społeczność uczniowska naszej szkoły wraz z nauczycielami, jak co roku, uczciła Narodowe Święto Niepodległości, dołączając do ogólnopolskiej akcji MEN „Szkoła do hymnu” 2021. Przygotowania do tej uroczystości rozpoczęły się kilka dni wcześniej. W czasie lekcji muzyki, plastyki i techniki uczniowie ćwiczyli śpiew, wykonywali kotyliony i flagi. Uroczyste obchody miały miejsce 10 listopada, w przeddzień Święta Niepodległości. Dla uczniów klas V-VIII zorganizowano prelekcję pt. „Mazurek Dąbrowskiego – dzieje hymnu narodowego”, wzbogaconą prezentacją filmu pochodzącego z zasobów Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Natomiast uczniowie klas I-IV obejrzeli prezentację multimedialną zatytułowaną „Polskie symbole narodowe” oraz wysłuchali audycji pt. „Święto Niepodległości – rozmowa ze starszym bratem”. Opracowano również wystawę tematyczną zatytułowaną „Polska droga do niepodległości”, która została wyeksponowana w szkolnym holu. Punktualnie o godzinie 11.11 uroczyście odśpiewaliśmy hymn państwowy. Realizując ten projekt, chcieliśmy oddać hołd naszym przodkom, dzięki którym żyjemy w wolnej i niepodległej Ojczyźnie.

Krystyna Śmieszek

galeria