Sprzątanie Świata

Hasłem tegorocznej Akcji Sprzątanie Świata – Polska 2021 była parafraza słynnego powiedzenia Kartezjusza „Cogito ergo sum”, które brzmiało „Myślę, więc nie śmiecę”.
W Akcji Sprzątanie Świata nie chodzi bowiem o to, by sprzątać, ale o to by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady.
Uczniowie naszej szkoły obejrzeli okolicznościową gazetkę i prezentację multimedialną o zanieczyszczeniu środowiska i segregacji odpadów. Prezentacja miała na celu uświadomienie nam wszystkim jak często niefrasobliwie zaśmiecamy środowisko naturalne bez refleksji, iż wyrzucane odpady stanowią zagrożenie zarówno dla natury, jak i dla każdego z nas. Nie opłaca się bowiem zaśmiecać środowiska naturalnego, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne oraz przyszłych pokoleń zdrowie. NISZCZĄC NATURĘ, NISZCZYMY SIEBIE!!!